اخبار

سامانه پهپادی سمپاشی اولین بار در دزفول شروع بکار کرد

شرکت یگان پرواز آسمان صلح در استان خوزستان شهرستان دزفول سامانه پهپادی سمپاشی یا محلول پاشی را اولین بار در دزفول آغاز بکار نمود.

به گزارش پایگاه خبری پویا؛شرکت یگان پرواز آسمان صلح نماینده اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و عضو انجمن روابط بین الملل در زمینه تجاری و بومی سازی و طراحی و تولید پرنده های بدون سرنشین کار خود را آغاز کرد و تاکنون بالغ بر یکصد پروژه اجرایی با نهاد های دولتی و خصوصی و شرکت ها و مراکز تجاری صنعتی و شرکت های کشت و صنعت بزرگ در سطح بین الملل داشته است.

این شرکت نماینده رسمی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی در شمال خوزستان میباشد.

یگان پرواز آسمان بصورت تخصصی در زمینه سمپاشی با پهپاد فعالیت دارد که با رزمه ای بالغ بر ۱۰هزار هکتار سمپاشی مزارع را در سطح کشور و خارج کشور داشته است.

شرکت یگان پرواز آسمان صلح اقدام به مونتاژ ساخت و تولید پرنده های بدون سرنشین و هدایت از راه دور نموده و با استفاده از سیستمهای ناوبری و مانیتورینگ تصویر و تصویربرداری هوایی از مزارع کشاورزی و پس از تجزیه و تحلیل داده ها و آنالیز آنها به سمپاشی هوایی مزارع کشاورزی پرداخته است.

در همین راستا خلبان دکتر محمد سخاوت با تحصیلات دکترای استریژیک و نماینده اتحادیه صنایع هوایی فضایی ایران با ۲۸ سال سن مدیرعامل شرکت یگان پرواز آسمان صلح طی مصاحبه ای خبری توضیحات بیشتری را در زمینه پهپادهای سمپاشی اظهار داشت:ما در شرکت یگان پرواز آسمان صلح در زمینه کشاورزی دقیق سمپاشی یا محلول پاشی با پهپادها فعالیت داریم.

وی افزود:این پهپادی که در سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی،نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری اینجا برای عموم عرضه کرده ایم دستگاهی در بحث کشاورزی و زراعی خصوصیت هایی دارد که نسبت به روش سنتی تا بحال انجام شده فایده هایی دارد مثل کاهش ۹۰ در صدی آب،کاهش سم و و سهولت در انجام عملیات سمپاشی به شکلی که زمان سمپاشی را در جوهای مختلف هوایی مثل رطوبت بالا میتواند در زمان ۶ دقیقه سمپاشی کرد و هم پوشانی کاملی دارد و مزرعه را کامل تحت شعاع سمپاشی قرار می دهد و هیچگونه هدر رفت سموم را نخواهیم داشت.

خلبان دکتر سخاوت همچنین ادامه داد:ما در زمینه کشاورزی برای اولین بار در کشور وارد این قضیه شدیم که تا بحال توانسته ایم فرهنگ سازی خوبی داشته باشیم و قصد داریم که در بحث کشاورزی دقیق بتوانیم پهپادهای دیگری را در بحث انالیز و سیسمتهای دیگر کشاورزی وارد نماییم.

ایشان بیان نمودند:یکسال و نیم کار بر روی این پهپاد انجام داده ایم تا بتوانیم به اینجا برسانیم و در حال حاضر چون مونتاژ می کنیم تولید آن در حد محدود هست و از ۳ یا ۴ ماه آینده به تولید انبوه می رسانیم و می توانیم بگوییم که ما یک تولید کاملا داخلی را عرضه می کنیم.

مدیرعامل یگان پرواز آسمان با اشاره به صادرات این پهپاد گفت:در حال حاضر به سه کشور وارد شده ایم کشورهای حوزه اطراف ایران ،ارمنستان ،عراق و گرجستان کار انجام داده ایم و خدمات سمپاشی داشته ایم و در تولید انبوهی که در ۳ یا ۴ ماه آینده قرار است انجام بگیرد به این سه کشور و حوزه های دیگر صد در صد وارد میشود.

منبع: پویانیوز

دیدگاهتان را بنویسید